top of page

Впровадження у навчальному закладі елементів дистанційного навчання.

Однією з актуальних проблем сучасної освіти є проблема формування самоосвітньої компетенції учнів. Це означає, що ми переходимо від процесу навчання, яким керує вчитель, до процесу навчання, за якого учні навчаються самі. У стінах ліцею сьогодні, той хто навчається разом з учителем, батьками (якщо їх допомога необхідна), може реалізувати зручний для себе спосіб освітньої діяльності, який отримав в останній час назву «індивідуальної освітньої траєкторії». 

Дистанційне навчання – форма організації навчання з використанням інформаційних  телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладача та учнів на різних етапах навчання та самостійну роботу учнів з матеріалами, розміщеними в мережі.

Дистанційне навчання – це технологія, що базується на принципах відкритого навчання, широко використовує комп'ютерні навчальні програми різного призначення та створює за допомогою сучасних телекомунікацій інформаційне освітнє середовище для доставки навчального матеріалу та спілкування. 

Дистанційна форма навчання може допомогти компенсувати недоліки індивідуальної форми навчання, а також сприяти екстерну придбати певний обсяг знань у мінімальні терміни. Екстерн – особа, яка самостійно опановує програмовий матеріал і якій надається можливість проходження річного оцінювання навчальних досягнень та державної підсумкової атестації на базі навчального закладу.

У рамках дистанційної форми навчання виділяють такі модифікації:
1. Дистанційна форма навчання. Учень індивідуально записується на курс та навчається дистанційно за методикою відповідного навчального центру.
2. Дистанційно-очна форма навчання. Учень вивчає предмет у школі та має можливість додатково вивчати його дистанційно.
3. Класно-дистанційна форма. Учні одного класу (однієї школи) вивчають предмет за дистанційною формою. Вони мають можливість спілкуватися зі своїм учителем. Кількість очних уроків зменшується, вони перетворюються на очні консультації.
4. Дистанційна форма навчання з учителем-куратором. Учні навчаються дистанційно, а вчитель-куратор з іншої школи.

Для учнів нашої вечірньої школи з усіх форм дистанційного навчання, я вважаю, найоптимальнішою буде дистанційно-очна форма навчання. Якщо учень-вечірник працює або навчається в професійному ліцеї  і не в змозі регулярно відвідувати школу  та глибоко вивчати предмет, то він має можливість додатково вивчати його дистанційно. А допомогти йому в цьому може його шкільний учитель.  За такої форми навчання дистанційні матеріали органічно залучаються в традиційний навчальний процес. Причому шкільний вчитель з предмету дистанційного навчання є вчителем-куратором, він виконує функції консультанта (роз’яснює учню деталі дистанційного навчання, незрозумілі питання з предмету при допомозі електронної пошти, відеодзвінків Skype, тощо).

Взагалі для навчання “на відстані” потрібно мати сильну мотивацію й самоорганізацію, бо дистанційне навчання – це, передусім, самоосвіта, тобто здатність учня працювати самостійно.

Я запрошую до інтерактивного спілкування учнів ліцею та учнів-екстернів через електронну пошту та програму SKYPE.

Електронна пошта – це стандартний сервіс Інтернету, що забезпечує передавання повідомлень, як у формі звичайних текстів, так і в інших формах (програмах, графіці, звуках, відео) у відкритому чи зашифрованому вигляді. У системі освіти електронна пошта використовується для організації спілкування викладача й учня, а також учнів між собою. Програма SKYPE дає можливості учителю та учню бачити один одного, спілкуватися, отримувати відповіді на питання, обговорювати проектну діяльність учня (групи учнів), проводити демонстраційний експеримент, тощо.

Моя електронна адреса:   savlarti2@gmail.com;

Адреса SKYPE:                 SAV LARA

bottom of page